Jezero Garda se nachází na severu Itálie, a to mezi Alpami a Pádskou nížinou. Rozprostírá se na třech Italských regionech Tridentsko, Lombardie a Veneto. Klima je zde příjemné středomořské. Je to největší italské jezero o rozloze 370 čtverečních kilometrů, což je téměř třikrát větší, než je sousední jezero Como. Jezero Como je ve světe známější, kvůli Georgovi Clooneymu, který tam má dům.

lago di garda

Jezero je krásné a jeho krajina vás nejvíce okouzlí z vody. Sbalte si piknik a láhev vína a jděte do města, kde si můžete pronajmout motorový člun (není požadována licence). Chcete-li prozkoumat různorodé pobřeží jezera, je lepší si člun pronajmout na celý den.  Pokud si na pronájem člunu netroufáte, můžete využit vodní dopravu, která je na jezeře plně rozvinuta. Přístavy pro výletní lodě jsou v každém větším městečku.

Hory kolem Gardy nabízejí turistické trasy ve všech úrovních. Mnoho z nejlepších výletů lze nalézt na severu jezera. Vynechat byste rozhodně neměli výlet na Monte Baldo, dostat se tam můžete lanovkou z města Malcesine. Pokud jsou klimatické podmínky dobré, můžete zkusit windsurfing, kitesurfing, paddle boarding, plachtění, horolezectví a horská kola.
jezero lago di garda

Brzy večer je skvělý čas na procházku městem a popíjení koktejlů v jedné z mnoha kaváren u jezera. Objednejte si Aperol spritz a sledujte, jak slunce stoupá nad vodou.

Mohli byste zažit každý den plný aktivit, ale byla by škoda nevychutnat si života najít si trochu času, abyste nedělali vůbec nic. Odpolední četba u hotelového bazénu a opalování se na slunci vám dodá energii pro další dny plných objevování.

Ačkoliv se to nemusí na první pohled zdát, Garda je vhodná i pro rodiny s dětmi. V okolí jezera je mnoho zábavných parků, kde můžete strávit celý den.  Mezi nejoblíbenější patří Caneva aquapark, který ocení nejen děti, ale díky adrenalinovým atrakcím i dospělí.

Lago di Garda – křišťálová perla na pomezí Alp.
4.5 (90%)2